Podnośniki i podesty nożycowe na wynajem - bardzo korzystne rozwiązanie dla przedsiębiorców

Podnośniki i podesty nożycowe na wynajem - bardzo korzystne rozwiązanie dla przedsiębiorców

Trudno wskazać bezpieczniejszy, bardziej funkcjonalny i jednocześnie wydajny sposób prowadzenia prac na wysokości, niż właśnie z wykorzystaniem podnośników i podestów nożycowych. Mamy tutaj do czynienia z wyjątkowo uniwersalnymi urządzeniami dźwigowymi, które mogą stanowić znakomitą alternatywę zarówno dla rusztowań, jak i podnośników koszowych, a nierzadko również wózków widłowych. W Polsce bardzo dużą popularnością wśród przedsiębiorców cieszy się wynajem podnośników i podestów nożycowych. Jest to bez wątpienia korzystne rozwiązanie, a przemawiające za tym argumenty wymieniamy w naszym artykule.

Wynajem podnośników i podestów nożycowych: dlaczego warto?

Z usługi wynajmu podnośników i podestów nożycowych korzystają przede wszystkim mniejsze przedsiębiorstwa, zwykle pełniące rolę podwykonawców przy realizacji dużych projektów. Z ich perspektywy jest to zdecydowanie korzystniejsza opcja niż zakup maszyny na własność.

Przede wszystkim usługa wynajmu nie niesie ze sobą ryzyka finansowego dla przedsiębiorcy. Nie musi on angażować dużych środków, zaciągać kredytu czy podpisywać umowy leasingu, dzięki czemu może przeznaczyć bieżące dochody na inne projekty rozwojowe, doposażenie pracowników w porządny sprzęt czy po prostu zbudowanie funduszu awaryjnego na wypadek spadku liczby zleceń.

Warto przy tym zauważyć, że podnośniki i podesty nożycowe są wykorzystywane głównie w szeroko pojętej branży budowlanej, która jest wybitnie narażona na gwałtowne zmiany gospodarcze. Niepewność jutra skutecznie hamuje zapędy do inwestowania w nowy sprzęt, a doskonałą alternatywą staje się wówczas właśnie wynajem.

Inne istotne argumenty uzasadniające korzystanie z usługi wynajmu podnośników i podestów nożycowych, ale też innych urządzeń dźwigowych, to:

  • Brak problemów z transportem urządzenia – warto jednak sprawdzić, czy dana firma oferuje usługę dostarczenia sprzętu pod wskazany adres;
  • Brak konieczności serwisowania i konserwowania podnośnika/podestu – to oczywiście spoczywa na barkach firmy wynajmującej;
  • Brak kłopotu z przechowywaniem podnośnika lub podestu – jest to szczególnie ważne dla małych firm, które nie mają własnej siedziby, a tym bardziej przestrzeni magazynowej;
  • Korzystne rozwiązanie z ekonomicznego punktu widzenia – przedsiębiorca nie inwestuje dużych pieniędzy, a wydatki na wynajem może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu;
  • Gwarantowana sprawność sprzętu – odpowiada za to wynajmujący. Przedsiębiorca wie zatem, że dostarczone mu urządzenie jest w 100% sprawne, gotowe do pracy oraz, co równie istotne, bezpieczne dla operatora;

To warto zrobić przed wynajęciem podnośnika lub podestu

Wybór tego typu urządzeń jest ogromny, dlatego radzimy, aby jeszcze przed skontaktowaniem się z firmą oferująca wynajem podnośników i podestów nożycowych dokładnie zastanowić się, jakie są potrzeby i oczekiwania przedsiębiorcy.

Doświadczony doradca będzie mógł na tej podstawie wskazać najlepszy model, który posiada wszystkie niezbędne funkcje i odpowiedni rodzaj napędu. Pamiętajmy, że inny sprzęt sprawdzi się w pracach prowadzonych wewnątrz budynku, inny w terenie.

Które firmy oferują podnośniki i podesty nożycowe na wynajem?

Wybór jest całkiem spory, co powinno ucieszyć przedsiębiorców szukających dla siebie jak najlepszej oferty. Analizując to, z kim nawiązać współpracę w zakresie wynajmowania podnośników i podestów nożycowych należy jednak zwrócić uwagę na kilka szczegółów.

Kluczowe jest to, czy dana firma posiada długoletnie doświadczenie w oferowaniu tego typu rozwiązań. Jeśli tak, to z góry wiadomo, że można w niej liczyć na fachowe doradztwo i pomoc przy doborze odpowiedniego podnośnika lub podestu nożycowego na wynajem. Dzięki temu przedsiębiorca ma pewność, że konkretne urządzenie spełni jego oczekiwania, realnie przyczyni się do szybkiego i bezpiecznego wykonania zlecenia, a także nie będzie generować niepotrzebnych kosztów.

Bardzo ważna jest również obszerność oferty firmy wynajmującej podnośniki i podesty nożycowe. Nie ma sensu ograniczać się do współpracy z przedsiębiorstwem, które dostarcza tylko kilka tego typu urządzeń, ponieważ to zawsze doprowadzi do sytuacji, w której przedsiębiorca musi się dostosować do możliwości oferowanego sprzętu, a nie odwrotnie.

Warto także zwrócić uwagę na to, czy dana firma zapewnia transport wynajętego podnośnika lub podestu nożycowego pod wskazany adres. Jeśli tak, będzie to ogromne ułatwienie dla przedsiębiorcy, któremu odpadnie problem zorganizowania przewozu urządzenia np. na plac budowy.

Wszystkie wymienione wyżej kryteria spełnia firma Marut, która specjalizuje się w wynajmie i sprzedaży podnośników oraz podestów nożycowych od wielu lat. Ta marka cieszy się dużym zaufaniem polskich przedsiębiorców, zwłaszcza na śląskim rynku. Marut może się pochwalić kilkunastoletnim doświadczeniem, a największym atutem firmy jest kadra doradców, którzy są gotowi w każdej chwili dobrać odpowiednie urządzenie dźwigowe perfekcyjnie dopasowane do potrzeb i oczekiwań klienta.Zobacz także:


Masz ciekawą informację? Poinformuj nas o tym!


Użytkownicy Najem-Wynajem mają możliwość współtworzenia treści poprzez publikowanie własnych artykułów dotyczących tematyki naszego portalu. Zaproponuj temat na artykuł lub prześlij gotowy tekst. Koniecznie napisz o tym do nas, korzystając z zakładki kontakt.

Komentarze:

Opinie użytkowników